Hızlı Menu

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

ISO 22301 2012 BELGESİ DANIŞMANLIK İŞ SÜREKLİLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ SERTİFİKASI NEDİR NASIL NEREDEN KİMDEN ALINIR ?

Teknolojik araç gereçlerin günümüz kurum, kuruluş, işletmelerinin ve organizasyonlarının üzerindeki etkisi her geçen gün daha da arttığı görülmektedir. Bu gün bizlere çoğu zaman sıradan hizmetlermiş gibi gelen internet, telefon, elektrik vb. de meydana gelen bir kesintide birçok işimizin yarım kaldığına şahit olmaktayız. Gerçek şu ki Bankalar, Telekomünikasyon kurumları, Merkez Bankası, Maliye Bakanlığı vb. kurum ve kuruluşlarının internet bağlantısının kesilmesi durumunun bir günde nelere yol açabileceğini hayal etmek bile çok güç durumdadır. Esasında işler yolunda giderken bu gibi senaryoları düşünmek pek çoğumuzun aklına gelmemektedir.

İş sürekliliği, organizasyonların anahtar ürün ve servislerinde kesinti meydana getirecek olaylara karşılık verme ve bunun planlamasını yapma konusunda stratejik ve taktiksel becerisi olarak tanımlanır. İş sürekliliği, organizasyonlara iş kesintileri için önceden tanımlanmış kabul edilebilir seviyede iş uygulamalarına devam etmesi konusunda yol gösterici uygulamalar sunar. Bu gün organizasyonlar tüm anahtar ürün ve servislerini kesintiye uğratacak riskleri hesaba katmakta ve bu kesintilerin önüne geçebilecek önlemler üzerinde hassasiyetle durmak durumunda kalmaktadırlar.

Bu gün organizasyonlar, süreklilik sağlamada yeni yeni teknolojik çözümler, süreçler ve uygulamalar geliştirmektedir. Ancak şüphesiz bir metot dahilinde, sistematik ve bütünsel olarak yapılan uygulamalar kesintinin taraflarını yeterince tatmin edebilmektedir. Bu gün dünya üzerinde standartlaştırmanın getirdiği avantajlardan faydalanmak adına geliştirilen ISO 22301 İş sürekliliği yönetim sistemi  gibi uygulamalar organizasyonlara büyük oranda yol gösterici olmaktadır.

ICTSERT uzman ISO 22301 Denetçi Baş denetçileri ile şirketinizde firmalarınızda ISO 22301 Standartlarına uygun İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Danışmanlık hizmeti vermektedir.

Sol taraftaki linklerde ISO 22301 Belgesi ile ilgili iş sürekliliği nedir? ISO 22301 2012 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi nasıl kurulur? ISO 22301 2012 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Danışmanlık adımları nelerdir ?  ISO 22301 2012 Standartlarının tanıtımı? ISO 22301 2012 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Belgelendirme İşlemleri nasıl gerçekleşir ? ISO 22301 2012  Belgesi nereden alınmalı vb sorular ilgili linklerden takip edebilirsiniz.

HIZLI BİLGİLENDİRME FORMU